Nejčastěji kladené otázky

Pro koho je tato metoda určena?
Tato metoda je naprosto univerzální a použitelná prakticky pro kohokoli bez rozdílu věku, či zdravotního stavu. Pomáhá všem, kterí zhodnotí, že jejich fyzické a psychické vypětí a stres převyšují množství odpočinku a relaxace. Dětem pomáhá odstranit špatné držení těla a s ním související zlozvyky, napomáhá ke správnému vývoji. Teenagerům pomáhá částečně srovnat jejich hormonální systém a odplavit z těla produty stresu a upevnit správné držení těla. Sportovcům pomáhá regenerovat, zvyšovat výkonnost, odstranit bolesti a problémy po úrazech. Pracujícím lidem pomáhá odstranit únavu, ztuhlost zad i odstranit různé tělesné a psychické bloky. Starším lidem pomáhá udržet vitální stav organismu a optimální funkci celého pohybového aparátu. Všem pomáhá lépe vypadat, lépe se cítit i lépe působit na své okolí. 

Indikace metody Spinal Touch: 
- vychýlení, ztuhlost obratlů a problémy s meziobratlovými ploténkami
- stres, úzkostlivé stavy, migrény, chronická únava
- artritida, poruchy pohyblivosti a citlivosti končetin
- astma, problémy s dýcháním
- bolesti zádového svalstva, bolesti páteře
- poruchy rovnováhy
- ztuhlost ramen a krku, problémy s krční páteří
- kyfóza, lordóza, skolióza a další distorze
- roztroušená skleróza
- mravenčení v končetinách, problémy nervového systému
- problémy během těhotenství a po něm
- poruchy vidění, nepravidelné vyměšování, hučení v uších, zranění ze sportu, aj.
- záněty tíhových váčků a synoviální blány (zápěstí, loket, rameno)
- vysoký krevní tlak 

Má tato terapie nějaké nežádoucí vedlejší účinky ? 
Nemá, ale pokud bylo tělo delší dobu vychýlené ze své osy, je zapotřebí více terapeutických sezení, aby se najednou neuvolnilo příliš mnoho toxinů. Malé procento lidí může cítit den či dva po terapii lehké pocity ztuhlosti či mírné bolestivosti, ale většina pocítí uvolnění okamžitě.

Kontraindikace metody Spinal Touch:
Nejsou známy, kromě akutních stadií infekčních onemocnění, horečnatých onemocnění a onemocnění kůže, kde se terapeut dotýká těla klienta a také zvlášť opatrně je třeba ošetřovat pacienty trpící epilepsií a mentálně postižené klienty.