Diskusní téma: Jak jste byli u nás spokojeni?

Datum 02.05.2015

Vložil Marie

Titulek Detox Colo Vada

Detoxikace – Marie únor až květen 2015
Děkuji Ti Mirko za všechny rady o detoxikaci organismu, stravování a o podporu psychickou.
Vzhledem k mým letitým zdravotním problémům, které se stále točily okolo astmatické bronchitidy, polykání léků jak na astma, záněty, tak postupně na alergie na celou řadu antibiotik, kyselinu močovou, žaludeční vředy a léky na to, abych vůbec všechny léky nějak natrávila, kortikoidy, jsem stále hledala nějakou jinou cestu k uzdravování se taky vlastním přičiněním. Vyzkoušela jsem s úspěchem homeopatii, jak běžel život, tak jsem se pročetla i k možnosti uzdravování se hladovkou. Je to velmi zajímavé téma, ale stále jsem se bála bez vedení zkušeného člověka to vyzkoušet. Tak jsem se dostala před deseti lety na doporučení ke kinezioložce, která mi velmi pomohla s chápáním zákonitostí života. Je to cesta velmi dlouhá, ale došlo mi ledacos a hlavně to, že nic není jen tak zadarmo, že to spadne přímo z nebe, že je nutné stále na sobě pracovat a jít dál, nezůstávat dlouho stát na místě, kde dostáváme od života těžké rány. Vyřešením první těžké situace, že získáváme zkušenosti a že další jsou již podobné a vyřešit je není pro nás už tak těžké. Nevzdávat nikdy nic a jít tam, kam to člověka táhne.
Tak mne to stále táhlo k té hladovce a hlavně k těm výsledkům, kterými bych pomohla svému tělu. To, že jsem potkala Mirku, není opravdu jenom náhoda, ale potkat jsem ji musela, to dnes vím.
Pod jejím vedením mám dnes již za sebou detoxikaci střev, jaterku a prodělávám detox ledvin.
Vůbec asi nejtěžší bylo pro mne to rozhodnutí, že do toho jdu. V průběhu detoxu střev jsem zjistila, že zásah do zaběhnutého stylu stravování byl pro mne velmi náročný a to proto, že jsem musela mít stále na mysli, které potraviny mohu používat. Mám dost ráda sladké, což se mi podařilo vyřešit. Po několika dnech jsem si určité receptury vžila, hledala jsem cestu k nějakým jiným receptům, aby byl den zajímavější, až jsem zjistila, že to je ta nejkrásnější dieta, kterou jsem kdy vyzkoušela. Bez používání soli, cukru, tuku a mouky jsem každý den objevovala nové zajímavé chutě při požívání zeleniny a ovoce. Po třech týdnech se dal do detoxu i můj manžel a to teprve začalo to pravé objevování chutí přirozených potravin. Seděli jsme u stolu proti sobě a vychutnávali si pomeranče, jablka, hrušky, papriky, salát, čínské zelí, rajčata a vše ostatní. Jedli jsme vše tak, jak to vyrostlo, žádné upravování se zálivkou. Užívali jsme si krásné chvíle ve dvou, netušili jsme, že v důchodovém věku se dá něco tak zvláštního prožívat. Zbavili jsme se spěchu, naše nákupy spočívaly pouze v jednoduchém nakupování zeleniny a ovoce, ale ve velkém množství !
No výsledky ?
Velmi mne překvapilo, co vše ze mne střevama vyšlo. Byla to silně zapáchající tmavě šedá hmota, takové cáry, zřejmně plísně, kvůli kterým jsem detox dělala. Při jaterce asi osm kamenů v průměru 2 –3 cm, několik v průměru půl centimetrů, byla by toho pěkná hrst. Byla jsem za svůj život několikrát na vyšetření žlučníku, chodím i pravidelně na ultrazvuk břicha. Prý kupodivu nemám nikde kameny, protože prý asi hodně piju. Před dvěma lety mi po čtyřech antibiotikách vysadila játra, brala jsem ostropestřec a po půl roce se to srovnalo.
Detox ledvin stále ještě není ukončený, cítím se při něm velmi unavená, vycházky dělám tak asi hodinové, musím si i během dne poležet.
Rady pro ostatní, kteří se stále ještě rozhodují, co pro své tělíčko udělat dobrého:
Když jsem to dokázala já, dokážete to i vy. Dojde k posílení psychické stránky, posunete se dál a hlavně ta rychlá zpětná vazba, kdy jsem třetí den již začala snižovat váhu a marně hledala na bocích ty „své“ bochánky. Začala jsem lehce dýchat, veškeré chraptění v průduškách zmizelo jako zázrakem. Lehce se mi cvičí. Přestaly mne bolet klouby a to pravé rameno, pravý kloub, pravé koleno a oba nárty na nohou.
No a víte proč detox začal můj manžel? Když jsem po týdnu detoxu začala oblékat již asi tři roky vyřazené šatstvo a vše jsem dopnula, tak řekl: Když ty jsi dokázala takto zhubnout, tak do toho jdu i já. No a začal ještě tentýž den. Nemá taky hlad, popíjí celý den horkou vodu s citronem a medem a diví se sám sobě, na co se to dal a že to je tak vše dobré. Detoxikační chvíle spolu řešíme vždy u stolu, kde si povídáme, krájíme citrusy na půlměsíčky a vykousáváme a přitom si sdělujeme chutě, které cítíme a objevujeme to, co nám v rychlém životním tempu uniká.
Na ulici vytipovává lidi, kteří by tuto kůru potřebovali a zjišťuje, jak hodně mladých a ve středním věku již svou vahou jdou vstříc vážným zdravotním problémům.
Myslím, že jsem získala víc, než jen snížení váhy, zlepšení zdravotních problémů.

Zpět na diskuzi